Na matični šoli smo v četrtek, 14. marca 2024 obeležili Mednarodni dan matematike s prvim šolskim tekmovanjem v recitiranju decimalk števila pi. Tekmovanja se je udeležilo 12 učencev predmetne stopnje, ki so pokazali svoje sposobnosti pomnjenja številk.

Letošnja absolutna zmagovalka je Maruša Basar, učenka 9.a razreda. Na pamet se je naučila kar 209 decimalk.

Učenka Sofija Dragolič iz 9.a razreda si je uspela pravilno zapomniti 172 decimal. Tretje mesto je zasedel učenec Jan Žnidaršič Zajc iz 9.b razreda, ki je na pamet zrecitiral 162 decimalk.

Vsi tekmovalci in tekmovalke so domov odšli s ponosom, saj so sebi in drugim pokazali, česa so zmožni. Za nagrado so vsi učenci prejeli »medene πškote«, katere so spekli učenci izbirnega predmeta kmetijska dela. Najboljši trije pa so prejeli še »πskrček«.

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem iskreno čestitamo!

Marjeta Košir, organizatorica tekmovanja