Projekt: Kulturna šola

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti vsako leto razpisuje javni poziv za pridobitev naziva »kulturna šola«, s katerim želi motivirati šole, da postanejo žarišča kulturnih programov v lokalnem okolju in krepijo ustrezno kulturno vzgojo in ustvarjalnost mladih na različnih umetnostnih področjih. Kandidirajo lahko šole, ki imajo razvejano in kakovostno kulturno delovanje, v katerega je vključeno večje število učencev in učiteljev. Kulturne šole naj bi redno prirejale kulturne dogodke, namenjene učencem in širši lokalni javnosti ter se s svojimi skupinami udeleževale različnih revij, natečajev, festivalov in tekmovanj. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavljenih vlog je ugotovila, da izpolnjujemo vse kvalitativne in kvantitativne pogoje in nam za obdobje 2017–2022 podelila naziv “KULTURNA ŠOLA”. Tudi v letošnjem in prihodnjih šolskih letih bomo učence povabili k aktivnostim na različnih področjih kulturnega udejstvovanja (glasbena umetnost, gledališče, lutke, folklorna dejavnost, likovna umetnost in fotografija, ples, film, literatura, novinarstvo, ohranjanje kulturne dediščine …), kulturne dejavnosti ustrezno popisali in se v šolskem letu 2021/22 spet potegovali za naziv “kulturna šola”.

Mentorica kulturne šole: Sabina Jeraj

kulturna-sola