Vabljeni na otvoritev pustne razstave »Panjske končnice«!

Tudi letos pričenjamo pustno dogajanje v torek, 6. februarja 2024, ob 18:00 uri v Galeriji Krpan v Cerknici.

Tokrat bodo razstavljali mladi nasledniki slikarja Čačke.

Učenci Osnovne šole Notranjski odred Cerknice in podružnične šole Grahovo in Begunje ter Osnovna šola Rakek in podružnična šola Unec, ustvarjajo pod likovnim natečajem z naslovom PANJSKE KONČNICE. Končnice je doniralo podjetje Alpod Cerknica.

Izdelke bo ocenila komisija v sestavi Strman Božidar – Mišo, Bor Šparemblek in Ksenija Preželj.

Razstava bo na ogled cel pustni teden, vključno s pustno nedeljo in pustnim torkom ter po pustu v času uradnih ur galerije, ob sredah, četrtkih in petkih 17.00-19.00h, do konca februarja.

Po otvoritvi razstave pa vabljeni še, da se pridružite javnemu pustnemu podcastu, v katerem bosta Lojza Pustna gostila pustarje, ki so zaznamovali skoraj pol stoletja organiziranega maškaranja pri nas. Obeta se vam zabavno in prijetno druženje, zato le vzemite čas in se nam pridružite. Obljubimo, da ne bo vam žal!

Prijazno vabljeni.