V sredo, 8. novembra, si bodo učenci od 5. do 8. razreda v dopoldanskem času ogledali predstavo Društva za boljši svet.

GLEDALIŠKA PREDSTAVA »NI PANIKE, VSE SE DA REŠIT!«

Duševno zdravje, dobro počutje posameznika je pri vsakem človeku zelo pomembno, v času odraščanja pa še toliko bolj. Otrok in mladostnik se na poti odraščanja sooča z veliko izzivi, ki jih je čas epidemije še povečal. V gledališki predstavi se na nežen, zabaven način dotikamo pomembnih vprašanj, ki jih otrok in mladostnik nosi s seboj v času odraščanja. Zgodba govori o dveh prijateljih, ki skozi vrtec, osnovno in srednjo šolo spoznavata pomen prijateljstva in medsebojne pomoči ter se soočata z različnimi problemi: s svojo samopodobo, učenja izražanja sebe, zaljubljenost, težave s starši, negativni vplivi sovrstnikov, vpliv medijev … Zgodba otrokom naslika tudi faze življenja, ki so še pred njimi, in jim  tako omogoča, da začnejo lažje razumevati odrasle, ki jih obdajajo v življenju (starše, stare starše, učitelje, sorodnike …).