Sredi maja se je 62 devetarjev naše šole s šestimi učiteljicami in dvema vodičema odpravilo na jezikovno ekskurzijo v London. Program je že na prvi pogled obetal veliko in res, tako je tudi bilo. Pustolovščina se je začela z avtobusnim prevozom do letališča v Benetkah in poletom do Londona. Tam smo se razdelili v dve skupini in raziskali vse, kar je ob prvem obisku potrebno. Videli smo nekaj zelo angleških značilnosti, nekaj zakonitosti življenja v velikem mestu in veliko globalnih podob sveta (različne rase, modne stile, socialne razrede itd.). Naj omenim le nekatere, ki so se otrokom najbolj vtisnile v spomin: osupljiv sistem podzemne železnice, javni prevoz po reki Temzi in Tower Bridge, Buckinghamska palača in menjava straže, Westminster z Big Benom in parlamentom, Trafalgar Square z Narodno galerijo in Nelsonovim spomenikom, katedrala sv. Pavla, Royal Albert Hall, West End, Oxford Street in Leicester Square, Camden Town Market, muzej voščenih lutk Madame Tussauds ter oba velika naravoslovna muzeja – Science Museum in Natural History Museum, nazadnje pa še najbolj težko pričakovani London Eye. Ne gre spregledati niti točk, kjer smo si nabirali moči – hotel Premier Inn z angleškim zajtrkom, tipične restavracije in fish’n’chips, Starbucks itd.

V treh dneh smo spoznali in doživeli toliko, da bo potrebnega kar nekaj časa, da zberemo vtise in umestimo izkušnje in znanje, ki smo ga pridobili, na pravo mesto. Vse, čemur smo bili priča, lahko marsikomu pomeni vpogled v nove možnosti, kar se zdi še posebej pomembno ob zaključku osnovne šole.

Related Images:

(Skupno 2.251 obiskov, današnjih obiskov 1)