V petek, 14. junija, se je učenka 7. D Inti Jerič Turk s starši in mentorico udeležila slavnostne podelitve plaket v Hiši Evropske unije v Ljubljani, ki jih podeljuje Društvo Eksena. Omenjeno društvo je ob mednarodnem dnevu strpnosti  že 8. leto izvedlo človekoljuben nepridobiten projekt za vrtce, osnovne in srednje šole z namenom ozaveščanja pomena strpnosti med otroki in mladimi ter spodbujanja spoštljivih medsebojnih odnosov, razumevanja, sodelovanja, prijateljstva in sožitja. Letošnji vodilni naslov je bil Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami.

V okviru projekta sta bila izvedena tudi likovni in literarni natečaj. Sodelovalo je 228 šol in vrtcev in preko 45000 mladih. Inti je je za svoj likovni izdelek v kategoriji 7.–9. razreda prejela 3. nagrado. Njen izdelek si lahko ogledamo v Hiši Evropske unije do 5. julija 2024.

Inti, ponovno iskrene čestitke za tako velik uspeh. Ponosni smo nate!

Mentorica: Tjaša Torul