Na pustni torek smo v šoli organizirali poseben dan. Vsi smo v šolo prišli našemljeni, tudi učiteljice in učitelji. Prvi dve uri so učenci predmetne stopnje po razredih ustvarjali domišljijski kostum iz starih oblačil za najpogumnejšega med sošolci. Pripravili so tudi kratek program s katerim so svoj kostum predstavili ostalim učencem na pustnem plesu v telovadnici.

Še pred plesom pa smo se, kot prava pustna povorka, vsi sprehodili po ulicah Cerknice in se pokazali občanom.

Obiskale so nas tudi podrepne muhe iz razrednje stopnje.

Na plesu je komisija najprej izbrala 5 finalistov in jih nagradila z majicami donatorjev. Najbolj pa so se po mnenju komisije potrudili učenke in učenci 8.c. Za svojo izvirno idejo in še bolj neverjetno izvedbo kostuma “Butalskega črva” so si prislužili slastno nagrado – Bon za pico za cel razred! Čestitamo! In mogoče ponovimo prihodnje leto!

Koordinatorica pustnega dneva, Eva Mazi