V sredo, 29. 3. 2023, je na OŠ Antona Martina Slomška na Vrhniki potekal regijski otroški parlament na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Udeležile so se ga šole iz občin Logatec, Pivka, Postojna, Vrhnika in občine Cerknica. Našo šolo je zastopalo pet učencev: parlamentarke Meta Dimic (9. c), Nikolina Rosić (8. a) in Anika Špitalar (9. b) ter novinar Nadir Bojić (9. d).

 

Srečanje se je začelo s slovensko himno, nato je gospa ravnateljica, Darja Guzelj, pozdravila in nagovorila mlade parlamentarke in parlamentarce ter njihove mentorje. Po predstavitvi šol so se predstavniki razdelili v naključne skupine in razpravljali o letošnji temi ter iskali rešitve. Sledile so predstavitve in zanimiva razprava, v kateri so mladi zagovarjali svoja stališča o izbrani temi. Ob koncu srečanja so učenci izvolili predstavnike za zastopanje notranjsko-kraške regije na nacionalnem parlamentu, ki bo v ponedeljek, 11. aprila 2023 v Ljubljani. Mladi parlamentarci so izvolili pet predstavnikov za zastopanje v veliki dvorani državnega zbora. Poleg predstavnice iz Postojne (Ajda Bizjak) in Ilirske Bistrice (Angelika Celin) ter dveh predstavnikov iz Logatca (Jan Rac in Jakob Jurca Sinkovič) je bila med mladimi parlamentarci izvoljena tudi učenka naše šole – Nikolina Rosić iz 8. a razreda. Parlamentarce bo kot novinarka spremljala učenka z Vrhnike.

 

Čestitke!

 

mentorica Nataša Korče

 

Related Images:

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)