POPOLDANSKE »IGRARIJE« S TEMPERA BARICAMI

Naše prvošolce iz podaljšanega bivanja je deževno vreme pregnalo z igrišča, zato so svoj prosti čas lahko namenili ustvarjanju. Poigrali so se s tempera barvami, s katerimi lahko pričaramo čudoviti svet mavričnih barv in še marsikaj. Kot slikarsko orodje so najprej uporabili svoje dlani ter z njimi oblikovali navihane pajke. Na šoli se vedno najde tudi kakšen odpadni material, ki se ga lahko z malo domišljije uporabi na različne načine. Blizu učilnice so našli plastične zamaške, s katerimi so pričarali pisane kapljice na temni podlagi. Namesto čopičev so poleg zamaškov in dlani uporabili tudi svoje prste ter z njimi oblikovali smrečico, ki bo krasila novoletne voščilnice. Za okras so ji dodali še gumbe.

Deževnemu vremenu pa se marsikateri dan pridruži še mraz, saj se nam počasi že bliža zima. Preden iz predalov in omar vzamemo svoje tople kape, smo se preizkusili tudi v oblikovanju tega nepogrešljivega dela naše garderobe. Učenci so na podlago oblikovali kape z različnimi vzorci ter jih okrasili s pisanimi cofi.

Učiteljica v OPB

Mojca Mele