PREVZEM VARNOSTNE KODE za  eAsistenta

Nemalokrat se zgodi, da zaradi napake pri vnosu kontaktnih podatkov določena sporočila prejmejo napačni naslovniki. Ker taka situacija predstavlja veliko tveganje razkritja osebnih podatkov, so v eAsistentu vzpostavili GDPR portal, s katerim šola preveri istovetnost staršev in zagotovi, da kot šola razpolaga s pravilno vnesenimi kontaktnimi podatki.

Namen verifikacije je potrditev istovetnosti. S tem starši potrdijo, da so res pooblaščeni za dostop do podatkov, ki se nahajajo v eAsistentu. Potrditev istovetnosti starši opravijo z osebnim prevzemom varnostne kode na šoli. Vsak starš istovetnost potrdi samo enkrat – ta pa velja do konca šolanja njegovih otrok. Po zaključenem postopku lahko do osebnih podatkov, ki jih šola hrani v eAsistentu, dostopajo le pooblaščeni starši oz. skrbniki.

Varnostno kodo lahko vsak starš dobi v tajništvu šole. Kodo lahko vsak starš prevzame izključno in samo zase.