Petek, 18. 11., je bil prav poseben dan za vse slovenske osnovnošolce, srednješolce in tudi vrtičkarske otroke, saj smo jutro začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki že vrsto let poteka vsak tretji petek v mesecu novembru. Glavni namen dogodka je bil poudarjanje pomena v Sloveniji pridelane hrane. S praznovanjem dneva slovenske hrane in odločitvami za lokalno pridelano hrano, podpiramo napore naših pridelovalcev in predelovalcev hrane ter izražamo spoštovanje do njihovega dela.

Preden smo sedli k bogato obloženi mizi smo si  skupaj z vrtčevskimi otroci ogledali še izobraževalni film, ki nam je razkril skrivnostno življenje čebel. Kulturno-izobraževalnega programa pa z ogledom filma še ni bilo konec. Prisluhnili smo tudi našemu pevskemu zborčku, ki se nam je predstavil z dvema skladbama. Po njihovem nastopu so na oder prišli tudi naši stari prijatelji harmonikaši iz Varstveno delovnega centra iz Cerknice. Ob poslušanju melodij harmonike so nas prav pošteno zasrbele pete in ni trajalo dolgo, ko so naši otroci veselo zarajali. Po glasbi in plesu smo seveda postali zelo lačni. Kuharica nam je po razredih in v šolski jedilnici pripravila okusen, polnovreden in zdrav zajtrk, sestavljen iz mleka, medu, masla, jabolk in kruha, izključno slovenskega porekla. Uživali smo v medsebojnem druženju in klepetu ob zdravem obroku.