Pri delu z nadarjenimi, radovednimi in nadobudnimi petošolci učiteljice uporabljamo različne pristope in načine, kako jih privabiti k različnim aktivnostim. Na praznični petek, 7. 4. 2023, sva dve učiteljici skupino radovednih petošolcev peljali v Notranjski muzej v Postojno. Pravzaprav smo se v muzej odpeljali z javnim prevozom. V Postojno smo prispeli z avtobusom in se peš odpravili do Notranjskega muzeja. Tam sta nas pričakala ga. Ana in g. Primož, ki sta nas popeljala preko dveh delavnic v dveh skupinah. Ena delavnica je bila izdelava papirja iz slonjega iztrebka in izdelava knjižnega kazala, druga delavnica pa je bila Soba pobega, pri kateri so morali učenci raziskati muzej in iz njega najti ključ za pobeg. V obeh delavnicah so se učenci veliko novega naučili, predvsem pa so neizmerno uživali ter s seboj odnesli same lepe vtise. Dan smo zaključili s popestritvijo prevoza do doma, kamor smo se odpeljali kar z vlakom. Na Rakeku so nas pričakali starši, ki so navdušene otroke odpeljali domov.

Nina Mišič in Eva Dežman