Osnovna šola Notranjski odred je v šolskem letu 2022/23 skupaj s podružničnima šolama, PŠ ”11. maj” Grahovo in PŠ Maksim Gaspari Begunje, vključena v projekt Šolska shema. V okviru tega projekta brezplačno razdeljujemo sadje, zelenjavo ter mleko in mlečne izdelke vsem učencem. Poleg tega bomo za vse učence enkrat mesečno razdeljevali sadje in zelenjavo na stojnici Šolske sheme. Prvič smo stojnico postavili v sredo, 23. 11. 2022. Na njej smo ponudili slovensko korenje in jabolka integrirane pridelave. Otroci radi pridejo k stojnici, saj je to vedno nekaj posebnega in tudi iz radovednosti poskusijo večino ponujenih živil. Zato se že veselimo dnevov, ki jih bomo ponovno popestrili z obiskom stojnice Šolske sheme.

Mojca Dovjak, organizatorka šolske prehrane