Spoštovani,

obveščamo vas, da od srede, 19. 1. 2022, velja nov odlok o izjemah od karantene na domu. Učenci, ki bodo imeli visokorizični stik v vzgojno-izobraževalnem zavodu, ne bodo napoteni v karanteno, pod pogojem, da se bodo v obdobju sedmih dni od visoko tveganega stika vsakodnevno samotestirali. Učenci se v dneh pouka samotestirajo v šoli.

Učencem ne bo treba opravljati vsakodnevnega samotestiranja namesto napotitve v karanteno, če:
– je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni ali pa so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni ali
– predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.

Če pride do stika z okuženo osebo izven šole, otrok ostane doma.

Če je učenec pozitiven na PCR testu, o tem obvestite razrednika. V primeru visoko rizičnega stika z okuženo osebo v šoli, vam bomo poslali elektronsko sporočilo.

Oddelek bo napoten v karanteno, če bo v posameznem oddelku v obdobju 14 dni potrjena okužba pri več kot 30 % učencev.

Od srede, 19. 1. 2022, učencem v lekarnah pripada 20 testov na mesec.

Lep pozdrav,

vodstvo šole