Konec meseca septembra se je na matični šoli odvijal Teden vseživljenjskega učenja. Učitelji smo učencem predstavili druga znanja, s katerimi se po navadi ne srečajo pri rednem pouku. Tako so si nekateri učenci predmetne stopnje v Kulturnem domu Cerknica ogledali film Divja Slovenija, drugi so se vrteli v modernih plesnih ritmih, tretji so odšli po učni poti Drvošec v okolici Cerkniškega jezera. Mlajši učenci pa so se lahko spoznavali s kemijo na zabaven način, se srečali z lovcema in njunim delom, ustvarjali sladico in se igrali ulično gledališče, pri katerem ni manjkalo tudi žongliranja. Vsi skupaj pa so na šolski stojnici preko razglednic spoznavali lepe slovenske kraje, njihove značilnosti ter pri tem sodelovali v priložnostnem nagradnem kvizu.

Alenka Kolšek Puklavec