➡️ Tečaj programiranja je namenjen učencem med 10. in 15. letom starosti, ki jih zanima to področje in bi se radi naučili osnov.
➡️ Potekal bo med jesenskimi počitnicami preko platforme Zoom.
➡️ Srečanja bodo vsak dan (5 dni). Posamezno srečanje bo trajalo 1,5h.
➡️ Otroci se bodo tekom tečaja spoznali z osnovnimi strukturami programskega jezika kot so
– ponavljanje (zanka),
– “če – potem” (pogojni) stavki,
– čakanje (“wait while”),
– spremenljivke, itd.
Otroci bodo omenjene strukture najprej uporabljali na scratch-ovih animiranih figuricah, ki omogočajo, da otroci osnovne koncepte spoznajo na izkustven in intuitiven način, nato pa se bomo lotili težjih in bolj abstraktnih programerskih izzivov.
Tečaj bo težavnostno prilagojen znanju posameznikov. Sprogramirali bomo kakšno preprosto igrico ali pa avtomatski telefonski imenik.
➡️ Cilj tečaja je, da otroci za dobijo pregled in teoretično razumevanje osnovnih programerskih konceptov in elementov, nato pa to znanje uporabijo na različnih problemih in izzivih, ki jim jih bo ekipa zastavila tekom tečaja.
➡️ Tečaj bo izvajala Otroška akademija, ki se ukvarja z izvenšolskim izobraževanjem otrok in nudi raznovrstne programe različnih tematik.
➡️ Prijave sprejemamo na e-mail: druzinski.center.cerknica@gmail.com.

Center za mlade Petka
Cesta 4.maja 92
1380 Cerknica
(v pritličnih prostorih OŠ Cerknica)