Na četrtkov decembrski večer, 19. 12. 2019, se je na OŠ Grahovo odvijala božično-novoletna prireditev. Hkrati smo obeležili slovenski državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti. Prireditev se je pričela z nastopom otroškega pevskega zbora pod vodstvom ge. Marije Obreza. Večer se je nadaljeval s poučno igro Snežinke, ki je vsem udeležencem postregla s sporočilom o pasteh interneta in zlorabo povezano s tem. Čeprav je slišati zelo grobo, je to nasilje, ki pesti današnjo mladino in zato je bila igra pod vodstvom Vide Lunka odmevno sporočilo, za katerega upamo, da bo padlo na plodna tla. Igro so odigrali učenci in učenke od 5. do 9. razreda ter jo popestrili s številnimi glasbenimi in plesnimi točkami. Po predstavi se nam je predstavil mladinski pevski zbor pod vodstvom ge. Jasmine Žagar. Spremljale so jih učenke na Orffovih glasbilih, za katere je melodijo napisala zborovodkinja sama. Večer sta z zahvalami in lepimi željami zaključila predstavnik sveta staršev g. Boris Žnidaršič in pedagoška vodja podružnične šole Grahovo ga. Meta Polovič.