V sklopu projekta Špajza, ki na šoli poteka v tem šolskem letu, smo se z učenci povezali z naravo. Pri rednih urah kemije in gospodinjstva ter izbirnih predmetih KIK, KEŽ in ONA smo izdelovali vrečke iz blaga, v katere lahko shranimo suho sadje in suha zelišča. Kuhali smo tudi  domače mila, ki jih bomo ponudili na božičnem bazarju ali kot darilo obiskovalcem šole. Izdelovali smo blazinice za pomiritev, v katerih so cvetovi sivke. Sedaj znamo izdelati tudi parfume, ki nam odišavijo domove. Z novim sokovnikom, ki smo ga pridobili v sklopu projekta, smo sočili sadje in zelenjavo v sodelovanju s shemo šolskega sadja in zelenjave. Sok smo pasterizirali in ga opremili z ustrezno etiketo. Iz tropin smo skuhali juhe in omake, s katerimi smo se vsi posladkali. S pečenim pecivom smo se pridružili dobrodelni akciji Drobtinica, ponudili ga bomo ob prazničnih srečanjih ob koncu leta ter na božičnem bazarju.