Projekt Odgovorno s hrano! je mednarodni projekt, ki obravnava problem porabe hrane v šolskih programih. S projektom bomo pri učencih razvijali kritično mišljenje ter znanje in sposobnosti, da sprejmejo nove vedenjske vzorce na področju pre(hrane).

Projekt Odgovorno s hrano:

• podpira učitelje pri vključevanju teme o odgovornem prehranjevanju v učni proces,
  • razvija kritično razmišljanje učencev in jih podpira pri njihovih dejavnostih za odgovorne spremembe v njihovi šoli in okolici,
  • dviguje ozaveščenost staršev in širše družbe o globalnih vplivih njihovih vsakodnevnih odločitev,
  • medsebojno povezuje interesne skupine iz različnih področij prehranjevalnega sistema, ki nas želijo pripeljati do odgovornih sprememb.

Cilji projekta so:

• Izobraževanje za trajnostni življenjski slog ( pogovarjali se bomo o odgovorni porabi hrane in iskali rešitve za naše vsakdanje življenje)
  • Učenci vodijo do sprememb (aktivni učenci bodo iskali povezavo med svetovnim in lokalnim.)
  • Aktivno sodelovanje s starši (starše bomo povabili, da sledijo našim nasvetom o odgovorni porabi hrane doma.)
  • Vključevanje lokalnih skupnosti.

Odgovorna porabe hrane pomeni sprejemanje zavestnih odločitev o hrani, ki jo zaužijemo. V okviru projekta bomo poskušali odgovoriti na naslednja vprašanja:

• Kaj jemo?
  • Od kod prihaja hrana, ki jo zaužijemo?
  • Kako je bila le-ta pridelana?
  • Koliko hrane zaužijem in koliko jo zavržem?
  • Kakšen je globalni vpliv moje hrane?

Mentorice: Ponikvar Nuša, Marjeta Košir, Mojca Leskovec Meharich

Odgovorno s hrano! Cerknica