Najmlajši šolarji, ki popoldneve skupaj preživljajo v podaljšanem bivanju, so že veselo zakorakali v šolsko vzdušje.  Poleg spoznavanja šolskega okolja in pravil so svoj čas v veliki meri namenili druženju z novimi sošolci v prosti igri, v kateri otroci najbolj spretno pridobivajo socialne veščine. V pričakovanju jeseni so svoj čas prepustili tudi  domišljiji in umetniškem navdihu na temo živali. S pomočjo pravljice o levčku Rogiju so razmišljali o težavah, ki jih imamo, kadar se nam pripeti nesreča. Obeležili so tudi svetovni dan živali, razmišljali o našem ravnanju z njimi ter svoje ideje izrazili z vodenimi barvicami. Ker je jesen običajno zelo radodarna s čudovitimi barvami, v katere obarva liste dreves, so različne živali oblikovali tudi iz drevesnih listov.

V tednu otroka smo popoldanski čas namenili druženju v šolski telovadnici, kjer smo drug drugega spodbujali in spoznavali preko družabnih gibalnih iger.

OPB 1. skupina

Učiteljica Mojca Mele