Prometna kača je potekala dva tedna v mesecu novembru za učence od 2. do 5. razreda.

Cilj igre je bil, da bi 70 % (odstotkov) učencev prihajalo v šolo na trajnostni način, to pomeni peš, s kolesom, skirojem, z avtobusom ali s skupinskim prevozom.

Zmagovalci so 5. c, saj je kar 79% (odstotkov) učencev hodilo v šolo na trajnostni način. Na plakat so prilepili 10 krogov. Drugo mesto so zasedli 4. b, tretje mesto pa 5. a.  V 4. b je 65% (odstotkov) učencev prišlo v šolo na trajnostni način, v 5.a pa 64 % (odstotkov). Takoj za 5. a so se uvrstili učenci 2. c. Čestitke vsem!

Prometno kačo bomo ponovili v pomladanskih mesecih.

Želimo si, da bi nas čim več prišlo v šolo in odhajalo domov na trajnostni način, saj s tem pomembno pripomoremo k zmanjšanju emisij ogljikovega dioksida in s tem k čistejšemu okolju.