V začetku oktobra so naše prvošolke in prvošolci doživeli prav posebno presenečenje. V knjižnici so namreč srečali Piko Nogavičko. Le kdo ne pozna te nagajive deklice, ki ji je lepo vedenje ne gre ravno najbolje od rok. Prav lepo vedenje in lepo ravnanje s knjigami pa je nujno, da se v šolski knjižnici dobro počutimo ter uživamo ob branju, pregledovanju ali izposoji knjig. Tudi Pika se je ob pomoči otrok hitro naučila, kako se je v knjižnici treba obnašati, kaj lahko v njej počnemo in kaj je potrebno storiti, da si knjigo lahko izposodimo tudi za domov. Ob koncu srečanja so vsi učenci prejeli svojo prvo šolsko knjižnično izkaznico, ki so jo nato v razredu še okrasili. Prav tako kot Pika so si lahko že izposodili svojo prvo knjigo, da si jo bodo ogledali in prebrali doma skupaj s starši. Lepo srečanje iz katerega smo se vsi naučili veliko novega in uporabnega. Hvala Piki (Brigiti), da nam je s svojo energijo popestrila druženje.

Darja Andrejčič, fotografirale so Vilma Telič, Lucija Kraševec in Anja Kebe Knavs