Literarna uganka, ki jo pripravljamo v šolski knjižnici, je posebna vrsta naloge in za reševanje zahteva premislek, ”dobro oko” oz. v našem primeru zahteva tudi iskanje informacij v izbrani knjigi. Namenjena je učencem od 2. do 9. razreda in spodbuja k iskanju dodatnih informacij na določeno temo. V njej velikokrat najdemo besede, ki jih ne razumemo, kar nam ponuja tudi krasno izhodišče za raziskovanje, pri čemer si hkrati bogatimo besedni zaklad in splošno razgledanost. Je vsakomesečna in nagradnega značaja, kar pomeni, da se izmed pravilno rešenih ugank, vsak mesec izžreba šest učencev, ki prejmejo praktične nagrade.

Uganko najdeš na spletni strani šole in v šolski knjižnici, kjer tudi, v za to namenjen nabiralnik, oddaš rešen listič.

VABLJENI K SODELOVANJU!

Natisni si: